Moda i Uroda

Jak dbać o skórę zimą

  • 4 lutego, 2024
  • 3 min read
Jak dbać o skórę zimą

Jak dbać o skórę zimą

Zima to trudny okres dla naszej skóry. Niskie temperatury, wiatr i suche powietrze w pomieszczeniach mogą powodować jej przesuszenie, podrażnienia oraz łuszczenie się. Dlatego ważne jest, aby odpowiednio zadbać o naszą skórę w tym okresie. Poniżej przedstawiamy kilka prostych sposobów, które pomogą Ci utrzymać ją w dobrej kondycji przez całą zimę.

1. Nawilżaj regularnie

Nawilżanie jest kluczowe dla zachowania zdrowej skóry zimą. Warto wybrać kremy i balsamy o bogatej konsystencji, które będą chronić skórę przed utratą wilgoci. Dobrym wyborem są również olejki i serum nawilżające, które można stosować pod krem lub mieszając je z nim. Pamiętaj jednak, aby nie przesadzać z ilością produktów – wystarczy niewielka ilość, aby skóra była odpowiednio nawilżona.

Ważne jest także nawadnianie organizmu od środka poprzez picie odpowiedniej ilości wody. Zimą często zapominamy o tym, ponieważ nie odczuwamy takiej potrzeby jak latem, ale pamiętajmy, że nasza skóra również potrzebuje odpowiedniej ilości płynów, aby zachować elastyczność i jędrność.

2. Unikaj gorącej wody

Gorąca woda może być bardzo kusząca w zimowe dni, ale niestety nie jest przyjazna dla naszej skóry. Zbyt wysoka temperatura podrażnia ją i przyczynia się do jej przesuszenia. Dlatego warto ograniczyć czas spędzany pod prysznicem oraz wybierać ciepłą lub letnią wodę zamiast gorącej.

Poza tym, warto również zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry po kąpieli lub prysznicu. W tym celu możesz użyć balsamu lub olejku nawilżającego, który utrzyma wilgoć w skórze przez dłuższy czas.

Jak dbać o skórę twarzy zimą

1. Stosuj kremy z filtrem UV

Nie tylko latem powinniśmy chronić naszą skórę przed promieniami UV. Zimą również są one obecne i mogą przyczynić się do jej uszkodzenia. Dlatego warto wybierać kremy z filtrem UV, które będą chronić naszą skórę przed szkodliwym działaniem słońca. Pamiętaj jednak, żeby stosować je również wtedy, gdy jest pochmurnie – promienie UV są w stanie przebić się przez chmury.

2. Zadbaj o odpowiednią dietę

To, co jemy ma wpływ nie tylko na nasze zdrowie, ale również na wygląd skóry. Warto zadbać o odpowiednie spożycie witamin i minerałów, które będą wspierać jej prawidłowe funkcjonowanie. Szczególnie ważne są witaminy A, C i E oraz cynk i selen. Możesz je znaleźć w warzywach, owocach, orzechach i nasionach.

Ponadto, warto unikać jedzenia bogatego w cukier i tłuszcze nasycone, ponieważ mogą one przyczynić się do pogorszenia stanu skóry.

About Author

Redakcja

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *